Strona główna

MSPO 2017: Ford Ranger z Poznania

  • Fot. Astri Polska

Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne S.A. z Poznania, należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej zaprezentowały podczas targów MSPO 2017 samochód Ford Ranger.

Samochód Ford Ranger jest propozycją WZM S.A. dla Sił Zbrojnych RP, w tym w szczególności Wojsk Specjalnych oraz Wojsk Obrony Terytorialnej, ale też innych rodzajów wojsk, czy formacji mundurowych: Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej. Przedstawiciele poznańskich zakładów deklarują, że każdorazowo zabudowa pojazdu może zostać dostosowana do wymogów Zamawiającego.

Pojazd w zależności od konfiguracji może przewozić 2, 4 lub do 9 żołnierzy. Może być nośnikiem uzbrojenia, bądź też stanowić podstawę dla wersji specjalistycznych. W Kielcach prezentowany był z podwyższoną zabudową tylnej części.

Ford Ranger
Fot. Paweł K. Malicki.

Napęd demonstrowanego pojazdu stanowi silnik R5 Duratorq TDCi o mocy 200 KM i pojemności 3,2 litra. Jest on wyposażony w sześciobiegową, automatyczną skrzynię biegów.

Ford Ranger wyposażony został w wyciągarkę o sile uciągu 3,7 t, wzmocnione układy zawieszenia i hamulcowy. Został też dostosowany do montażu różnego typu środków łączności i nawigacji. Posiada ponadto snorkel (górny wlot powietrza) i hak holowniczy zgodny z normami NATO, dysponuje też uchwytami do transportu drogą lądową, powietrzną i wodną.

Pojazd charakteryzuje się dopuszczalną masą całkowitą 3,5 tony i ładownością 1 t. Długość wynosi 5359 mm, szerokość: 1849 mm, rozstaw osi: 3226 mm, prześwit: 230 mm. Ford Ranger jest wyposażony w zbiornik paliwa o pojemności 80 litrów.

Źródło:
MSPO
/ MSPO Defence24

Komentarze