Kosowo: polscy policjanci obrzuceni koktajlami Mołotowa

30 lipca 2013, 17:49
Kosowo: polscy policjanci obrzuceni koktajlami Mołotowa
MSPO
MSPO

Podczas nocnego patrolu w Kosowie dwa samochody z polskimi policjantami zostały w  obrzucone kamieniami i koktajlami mołotowa. Większość butelek wybuchła pod pojazdami. Jedynie jeden został trafiony, ale skutecznie ugaszony.


Wydarzenie miało miejsce w północnej części miasta Mitrovica. Patrol tworzyło sześciu funkcjonariuszy polskiej policji w dwóch samochodach opancerzonych Toyota. Pierwszy z jadących samochodów został trafiony butelką i zaczął płonąć, lecz ogień został ugaszony. W wyniku tego wydarzenia nie ucierpiał żaden z polskich policjantów. Obecnie trwają czynności w celu ustalenia sprawców.

Czytaj też: Bezpieczne Stadiony

Jak informuje rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski, zdażenie miało prawdopodobnie związek z zamieszkami, które spowodowało zatrzymanie w Mitrovicy dwóch Serbów w poniedziałek. W akcji tej brali udział polscy policjanci. Atak na nocny patrol miał najpewniej charakter odwetowy.

Czytaj również - Działania Kompanii Manewrowej w Kosowie

W Kosowie służy obecnie 115 polskich policjantów w ramach XXI zmiany kontyngentu policyjnego. Jest on częścią unijnej misji EULEX, której celem jest pomoc władzom Kosowa w budowie państwowych struktur bezpieczeństwa. Prócz policjantów w Kosowie służy też około 230 polskich żołnierzy w ramach misji KFOR.

(JS)
MSPO
MSPO
KomentarzeLiczba komentarzy: 20
gogo
wtorek, 20 lutego 2018, 12:28

bzdury- to jest kasa a ona nie smierdzi i jest koszerna

gogo
wtorek, 20 lutego 2018, 12:28

bzdury- to jest kasa a ona nie smierdzi i jest koszerna

kmq
poniedziałek, 19 lutego 2018, 01:24

Produkcji? Czy raczej składania z importowanych części? Po za tym czy S70i to BlackHawk? Co z niego ma oprócz nazwy i wyglądu? To co można sprzedać bez zgody administracji USA

kmq
poniedziałek, 19 lutego 2018, 01:24

Produkcji? Czy raczej składania z importowanych części? Po za tym czy S70i to BlackHawk? Co z niego ma oprócz nazwy i wyglądu? To co można sprzedać bez zgody administracji USA

WYNALAZCA
niedziela, 18 lutego 2018, 12:31

To jest bzdura smiglowiec zawsze jest slyszalny i latwy do zestrzelenia z recznej broni.Ale mowic durniom ze samiglowce kosztuja miliony a RPG moze tysiac ,TRZEBA NAM TANIEGO I MOBILNEGO SPRZETU.TAKIEGO JAKI JA ZAPROPONOWALEM ,NO ALE PRACOWNIK INNOWACJI MON STWIERDZIL ZE RUSKI I AMERYKANIE TAK NIE ROBIA TO MY TEZ.......IDIOCI......BO TO NIE ONI BEDA WALCZYC TAKICH MAMY PATRYIOTOW W MUNDURACH............

Polak głupi po szkodzie
piątek, 16 lutego 2018, 14:55

Odrzuciliśmy na własną szkodę Caracala, aby Lockheed mógł poprzez Mielec sprzedawać z USA helikoptery w Międzymorzu. Słowem finanujemy dział sprzedaży Lockheeda.

Haha
piątek, 16 lutego 2018, 13:33

Co za bzury wypiszujesz zaklad dostal za free 19 iryd gotowych do uzbrojenia sprawnych po zmodernizowaniu mon celowo nieodebral tak jak samoloty bryza po 10 mil po przejeciu polska kupila je po 30 mil ofset do dzis nie zaplacony zaklad dalej by fukcjonowal tylko pis z mon i samobrona celowo doprowadzily do przejecia .polska tego nie zapomni i przyjdzie czasz rozliczenia w razie konfliktu wroga krajowego. Jak uwazasz ze sa tacy cacy to dlaczego nie odkupuja pzl z ofsetem za himersa.

Sly
piątek, 9 lutego 2018, 19:14

Popatrz , bo jakos nieslyszalem o cywilnych BH , bo poprostu takich NIE MA Sa wersje dla strazy, dla ochrony wybrzeza, dla Armii, do zwalczania lodzi podwodnych... Cywilne modele Sikorskiego to : S76 i S92 ... A Lockheed Martin produkuje w Polsce tyle ile ma zamowien i tyle wlasnie ma z tego Polska , LM zainwestowal 150 milionow w PZL Mielec , splacil 90 milionow dlugow , wyrzucil stary niepotrzebny zlom i zakupil nowe maszyny i zbudowal nowa lakiernie , zatrudnil nowych pracownikow i placi podatki Slowem Sikorsky/Lockheed Martin URATOWAL PZL mielec przed BANKRUCTWEM...

Kasiura
piątek, 9 lutego 2018, 19:04

Belkot , NIE MA czegos takiego jak \'zubozony \" BH , to jakis wymysl i klamstwa konkurencjii...

Tom
środa, 7 lutego 2018, 16:28

Nie masz pojęcia o tym śmigłowcu.

Vox 61
środa, 7 lutego 2018, 02:00

No i co my z tego mamy ? Ile cywilnych BH u nas lata ? LM utrzymując szczątkową produkcję od dwudziestu lat jedynie kontroluje nasz rynek .

Vox 61
środa, 7 lutego 2018, 02:00

No i co my z tego mamy ? Ile cywilnych BH u nas lata ? LM utrzymując szczątkową produkcję od dwudziestu lat jedynie kontroluje nasz rynek .

dwdwdw
środa, 7 lutego 2018, 01:49

Black Hawk w \"polskiej wersji\" to wydmuszka. Nie dajmy się nabrać.

kazik
wtorek, 6 lutego 2018, 21:35

A u nas wybiorą Włochów Bo tam nigdy nie będzie nic wiadomo.

Saracen
wtorek, 6 lutego 2018, 21:16

Breaking news. Na dzisiejszym posiedzeniu komisji obrony narodowej, które posłowie PiS chcieli utajnić - na szczęście bezskutecznie, okazało się że w tej chwili NIE JEST prowadzone żadne postępowanie w sprawie zakupu śmigłowca wielozadaniowego. Na dodatek posłowie PiS winą za ten stan rzecz obciążają rząd PO-PSL bo ... nie doprowadził do końca negocjacji w sprawie zakupu Caracali :)

KOSA
wtorek, 6 lutego 2018, 16:57

No w końcu; miło się czyta, że chociaż Zakłady PZL Mielec prowadzą rozmowy w sprawie sprzedaży śmigłowców Black Hawk na Węgry, do Rumunii i innych państw Europy Środkowo-Wschodniej. A my nie potrzebujemy śmigłowców dla straży Fire Hawk ? Nie potrzebujemy śmigłowców dla Specjalsów i z POLICJI i z Jednostek Specjalnych ? Dlaczego wszystko tak opornie idzie ? Czemu nie połączyć zakupu dla MON dla Straży Pożarnej dla Policji? Liczyć Koszty szkolenia Pilotów , ujednolicać sprzęt. działać Patrzeć i Słuchać jak robią to inni Myśleć !!!

vvv
wtorek, 6 lutego 2018, 16:50

BZDURY! centrum serwisowe jest Turcji i to Turcy maja pełne prawo do produkcji i serwosowania zubozonej wersji s-70i.

Frank
wtorek, 6 lutego 2018, 16:39

Od kontraktów z Izraelem raczej powinnismy trzymać się z daleka, poza ppk Spike ktorych potrzebujemy.

strażak
wtorek, 6 lutego 2018, 16:35

Coś mi się zdaje ze teraz po ustawie IPN nie będzie umowy na Patriota ani na Homara obym się mylił !

Igor
wtorek, 6 lutego 2018, 15:20

prywatyzować ten zakład ukradziony za paciorki