Izraelska artyleria rakietowa i "tarcze" przeciwko pociskom i dronom [Defence24 TV]

28 czerwca 2018, 17:47

"Wierzę, że w końcowym rozrachunku, biorąc pod uwagę wszystkie parametry, polska armia wybierze nasz system" - mówi Defence24 TV o ofercie w programie Homar Avinoam Zafir, Corporate Vice President, Marketing z izraelskiej firmy IMI Systems. Rozmowa zrealizowana podczas targów Eurosatory 2018 dotyczyła też rozwiązań koncernu w dziedzinie systemów aktywnej ochrony pojazdów (ASOP) oraz zwalczania dronów. 

Dla polskiego systemu Homar proponujemy kompletne rozwiązanie IMI na które składają się nowoczesne, zaawansowane systemy rakietowe. To pełna odpowiedź na potrzeby polskiej armii. Mowa tu o pociskach dwóch typów: pierwszy to Extra, dla zasięgu 150 km, drugi to LORA, produkowany przez naszego podwykonawcę i partnera, firmę Israel Aerospace Industries.

Avinoam Zafir, Corporate Vice President, Marketing, IMI Systems 

Drugim rozwiązaniem, które firma IMI Systems pokazała w Paryżu były systemy ochrony aktywnej pojazdów (ASOP), oparte na Iron Fist. 

Systemy ASOP są więc lżejsze od ochrony tradycyjnej, są przyszłością. Rozmawiając z kontrahentami na całym świecie mogę powiedzieć, że większość lub wręcz wszyscy są tego w pełni świadomi. Prowadzą oni rozważania, sprawdzają, testują, a niektórzy już nabyli nasz system ochrony aktywnej.

Avinoam Zafir, Corporate Vice President, Marketing, IMI Systems

Kolejnym rozwiązaniem demonstrowanym podczas Eurosatory 2018 był system antydronowy. Zasadę jego działania tłumaczył Avinoam Zafir w rozmowie z Defence24 TV.  

W momencie gdy ustalimy, że drona należy zatrzymać korzystamy ze środków przeciwdziałania głównie w zakresie odcięcia jakiejkolwiek łączności z dronem, a następnie przejmujemy nad nim kontrolę, eliminując zagrożenie ataku na jakikolwiek cel czyli w naszym przypadku obiekt chroniony. Mogę podać przykład. Ochranialiśmy pogrzeb króla Tajlandii (w październiku 2017 roku - przyp. red.)

AAvinoam Zafir, Corporate Vice President, Marketing, IMI Systems

Zobacz też: Raport specjalny Defence24.pl z targów Eurosatory 2018

MSPO
MSPO
KomentarzeLiczba komentarzy: 0