Autocomp: Polska potrzebuje centrum szkolenia symulatorowego Leopardów. „Mamy kompetencje” [Defence24.pl TV]

26 czerwca 2018, 12:18

"Na polskim rynku również istnieje potrzeba zbudowania centrum szkolenia symulatorowego czołgów Leopard. Mamy kompetencje, robiliśmy takie systemy, po co szukać po świecie?" - przekonuje w rozmowie z Defence24.pl TV Roman Haberek, dyrektor zarządzający Autocomp Management.

Firma Autocomp Management Sp. z o.o. ze Szczecina, zajmująca się systemami przeznaczonymi do symulacji i treningu, podkreśla swoje doświadczenie zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Potrzeby w kwestii symulatorów i trenażerów są potężne. Użytkownicy domagają się nowych rozwiązań, nowych technologii. Jesteśmy w stanie zaspokoić te potrzeby w sposób satysfakcjonujący. Jako mała, prywatna firma zbudowaliśmy i wyposażyliśmy w symulatory kabinowe czołgu Leopard całe centrum szkolenia armii norweskiej w Renie. Na polskim rynku również istnieje potrzeba zbudowania takiego centrum. Mamy kompetencje, robiliśmy takie systemy, po co szukać po świecie? One są w kraju.

Roman Haberek, Dyrektor zarządzający Autocomp Management

Firma posiada doświadczenie w zakresie różnego typu symulatorów. Swoje produkty reklamuje poza granicami kraju. Stoisko Autocomp pojawiło się m.in. w ubiegłym roku w USA, podczas targów zbrojeniowych w Orlando. Firma zawarła tam kilka kontraktów, ale stale poszukuje też nowych obszarów na których pojawiają się potrzeby. Również w kraju. 

Został wybudowany okręt ORP Kormoran, ale wg. mojej wiedzy nie ma żadnego systemu symulacyjnego dla tej jednostki. Okręty wymagają nie tylko pojedynczych systemów symulacyjnych, trenażerów dla różnych systemów, ale też kompleksowego systemu symulacji. Jest to konkretne zapotrzebowanie na które możemy odpowiedzieć. Inne propozycje to systemy dla wozów bojowych, dla czołgów, nie tylko Leopard. Jest tutaj ogromna luka do wypełnienia.

Roman Haberek, Dyrektor zarządzający Autocomp Management

MSPO
MSPO
KomentarzeLiczba komentarzy: 0